Скринінгові системи спостереження та дистанційні методи діагностики онкопроліферативних захворювань шкіри в умовах воєнного часу
DOI:
https://doi.org/10.30978/UJDVK2023-2-47Ключові слова:
дерматоскопія; онкопроліферативні утворення шкіри; телемедицина.Анотація
Мета роботи — з’ясувати та уточнити, що принципово важливого сьогодні потрібно зробити для надання в повному обсязі спеціалізованої медичної допомоги населенню України в умовах війни. Визначити, як не порушувати правові норми, використовуючи чинні нормативні документи МОЗ, апаратне забезпечення та умови їхнього застосування, а також довести, що це є актуальним для подальшої адаптації системи надання спеціалізованої допомоги, яка фактично знищена внаслідок військової агресії, та розбудови сучасної системи медичної допомоги.
Проаналізовано роботу обласного шкірно-венерологічного диспансеру в зоні деокупованих територій, в перший період російської агресії. Для цього використано апаратне штатне забезпечення, а також нештатне, в межах наказів № 554 від 2007 р. та № 312 від 2009 р.
Впровадження сучасної цифрової методики дослідження та об’єктивізації онкопроліферативних захворювань шкіри дало змогу оптимізувати надання спеціалізованої медичної допомоги дорослому населенню в умовах війни. Використання засобів радіохвильового видалення новоутворень шкіри значно розширило можливості амбулаторного прийому хворих. Прилади для проведення дерматоскопії, які використовують з метою діагностики та лікування пацієнтів із онкопроліферативними захворюваннями шкіри, відсутні в переліку нормативних документів МОЗ України. В роботу служби дерматовенерологічної допомоги вкрай важливо впроваджувати доступні та сучасні (зокрема за гуманітарними каналами) методи діагностики і лікування. У дерматовенерологічної служби немає часу на очікування нормативних документів, які не дають змоги виходити за межі правового поля. Запропонували та внесли зміни до чинної нормативної бази МОЗ України, завдяки розширенню професійних можливостей дерматологів у сфері малої та пластичної хірургії на підставі досвіду розвинених країн світу.
Посилання
Barannik MI, Belyanina YuO. [Oshibki i oslozhneniya pri ispolzovanii razlichnyih metodov udaleniya dobrokachestvennyih novoobrazovaniy kozhi]. Statsionarozameschayuschie tehnologii. Ambulatornaya hirurgiya. 2008; 2(30):19-27. Russian.
Dubenskiy VV, Redko ZV, Garmonov AA. [Novoobrazovaniya kozhi v praktike dermatovenerologa]. Pod red. VV Dubenskogo. Tver: Triada; 2002: 148 s. Russian.
Korovin SI, Kukushkina MR, Palivets AYu i dr. [Dermatoskopiya v predoperatsionnoy diagnostike melanomyi kozhi]. Zdorov’ya UkraYini. 2014;1(32):36-37. Russian.
Nikonova SM, Klyuchkareva SV. [Sovremennyie metodyi diagnostiki i lecheniya pigmentnyih novoobrazovaniy kozhi]. Terra Medico Nova. 2007;2(46):32-34. Russian.
Yaschenko YuB, Shevchenko MV. [Skriningovyie programmyi v onkologii]. Ukr med chasopis. 2015;3(107):29-31. Russian.
Chagas FS, Silva BdeS. Mohs micrographic surgery: a study of 87 cases. An Bras Dermatil. 2012;87(2):228-34.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2023 Автори
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.